Víte, která část těla stárne nejpomaleji?

Věda dělá obrovské pokroky každým rokem. Nikdo nemládne a i to je věda. Ještě aby ne, když je na něm postavené celé odvětví anti-ageing produktů. Všechny orgány ale nestárnou stejně rychle. Některé orgány jsou odolnější než jiné. Jaké to ale jsou? A které jsou téměř nesmrtelné?
staří lidé

Každý jsme jiný

Tohle je odvěká pravda. Všichni nemáme stejně času a každému z nás měří jinak. Někdo stárne rychleji a jiný pomaleji. Nepodepsalo se na vás vzhledově posledních deset let? Potom patříte mezi šťastlivce. Někdo ale takové štěstí nemá. Jsou lidé, na kterých poznáte každý rok. Více či méně vrásek. Pevnější nebo povislejší prsa.

Nejzachovalejší orgány

Vědci se ve svých průzkumech zabývali mnoha parametry. Zajímala je síla paže, schopnost udržení rovnováhy na jedné noze, inteligence i kapacita plic. Tyto údaje poté srovnávali s informacemi v rodných listech výzkumných objektů. A věřte nebo ne, u některých bych věkový rozdíl mezi tělem a datem narození i dvacet tři let!
ruce u růže

Jdeme na výsledky

A kterým orgánům tedy biologické hodiny tikají nejpomaleji? Uveďme si první dvě příčky na seznamu:

  • mozeček,
  • srdce.


Na opačné straně stupnice se umístily kosti a prsa. Ty se totiž opotřebují nejrychleji. V těle máme ale také součásti, které jsou samozřejmě ovlivněny externími vlivy. Například stárnutí jater ovlivňuje obezita. Naopak HIV onemocnění zvyšuje věk mozku i krve. A stejně je to i s Downovým syndromem.

Začínáte sledovat známky toho, že již nejste nejmladší? Samozřejmě se toho nemusíte obávat. Není to nic, za co byste se museli stydět, hledat plastickou chirurgii nebo anti-aging krémy. Jde o naprosto přirozený proces, kterému se nevyhne nikdo. A netýká se to samozřejmě jen kůže, ale také plic, paměti i erekce . Všechny části těla prochází změnami a vy si na ně jednoduše musíte zvyknout. Tak je vnímejte přirozeně a berte je s grácií.