S bazénem je spojena řada problémů a povinností, které je nutné řešit. Není to jenom o koupání. Tedy bylo by to jenom o koupání, pokud byste měli nějaké služebné, které by se staraly o chod a čistotu vašeho bazénu každý den. Předpokládáme však, že čtenáři těchto článků nebudou asi takovými lidmi, kteří by měli doma služebné. Bazén je třeba neustále čistit a udržovat v perfektním stavu, jinak se jeho kvalita a také kvalita koupání drasticky snižuje. Často by se nám mohlo zdát, že je těch pár listů nebo nějaký ten hmyzák přijatelné riziko, ovšem pokud se pečlivě zamyslíme, není to zas taková nádhera. Kdo by chtěl také plavat ve špinavém bazénu? vám řekne mnohem více o tom, jak je důležité mít čistý bazén a hlavně pořádné ph vody.
Sítka a filtry
Tyto mohou dostatečně pomoci při ošetřování bazénové vody. Není to však takový med, jak se na první pohled zdá. Někdy je nutná velká investice, aby vůbec bazén byl v takovém stavu, v jakém jej požadujete. To samozřejmě vyžaduje nemalý důvtip při prohledávání toho ideálního řešení přesně pro vaši situaci. Mimo sítka, kterými můžete vybírat velké nečistoty, máte totiž v nabídce plno filtrů a nejrůznějších jiných věcí, které by dokázaly vyčistit bazén do posledního zrnka. Největší zkouškou je však samotná koupě těchto zařízení, protože ne všechno funguje tak dobře, jak daný výrobce předpokládá.
Kdo by to byl řekl
Samozřejmě nafukovací bazény jsou mnohem praktičtější a šetrnější k životnímu prostředí než ty „zabudované“, byť se opak může zdát pravdou. Takový zabudovaný bazén jednou zapustíte a máte utrum, musíte tam zadržovat tuny vody, které by jinak spadly vedle a navíc to ještě zabírá místo. Zatímco ten nafukovací jednoduše vyfouknete a na zimu si jej dáte do garáže. Jednoduché, kompaktní. A naplníte jej vodou, až jí bude dostatek. Vždycky můžete takový nafukovací bazén přemístit na místo, které vyhovuje vám. Zatímco ten zabudovaný jednou postavíte a pak už s ním nehnete, logicky.