Sebrat se z paneláku a odejít na venkov. Koupit pole a na něm začít pěstovat květiny, kterými oplývaly zahrady našich babiček, nebo jsou v Česku velmi těžko sehnání. Myslíte, že je to jen čisté bláznovství, které nemá budoucnost a člověk na tom těžko může něco vydělat? Jste na omylu. V dnešní době se mladí lidé snaží čím dál více chránit naše životní prostředí a snaží se podnikat tak, aby naši krajinu neničili. Proto je u nás velkým trendem agroturistika, farmy a také květinářství s lučními květinami.
Jak začít?
Důležité je místo. V tomto případě hodně místa, v nejlepším případě pole. Práce je to však náročná a ze začátku se může zdát každý neúspěch obrovskou ránou. Květiny jsou velmi náročné na pěstování, musíte neustále regulovat jejich zavlažování, používat insekticidy, vystavět skleníky, najmout pracovníky, kteří budou schopni se o květiny postarat v době vaší nepřítomnosti. To vše se dá ale překonat. Nejtěžší bude první sezóna, kdy budete zkoušet, co se u vás uchytí, co naopak příští rok raději nevysadit.
Květinová pole Vás mohou uživit
Vzhledem k tomu, že květiny jsou poměrně dlouhou dobu součástí naší kultury- objevují se na svatbách, pohřbech, věnujeme je k narozeninám nebo je potřebujeme na jiných společenských akcích, míváme je doma jako dekoraci- je po květinách opravdu vysoká poptávka. Češi také znovu objevili kouzlo lučních květin a květin typických pro naši zem. Do módy se vrací vykvetlý jetel, kopretiny, vlčí mák, fialky či bílé tulipány. Proto je po květinách od ,,zlatých českých ručiček” znovu poptávka.
Lidé jsou rádi, že mohou podpořit finančně mladé lidi s dobrým podnikatelským záměrem.
Co myslíte? Je bláznovství pracovat s květinami a uživit se tím? Myslíme, že po přečtení tohoto článku jsme Vás přesvědčili o opaku. Někdy právě to nejzvláštnější a ty nejméně očekávané věci mají tu nejlepší možnost se na trhu uchytit!